بافت مشاهده نیم صفحه نخست روزنامه روزنامه استانی

بافت: مشاهده نیم صفحه نخست روزنامه روزنامه استانی پخش زنده مناظره انتخاباتی رشد اقتصادی سال 95

گت بلاگز افغانستان تحصیل 360 هزار دانش آموز افغان در کنار دانش‌آموزان ایرانی اقدامی بی‌بدیل است

مدیر کل اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور گفت: در اقدامی بی‌بدیل 77 هزار دانش آموز از خانواده‌های اتباع غیرمجاز در مدارس کشور عضویت شده‌اند و 360 هزار دانش

تحصیل 360 هزار دانش آموز افغان در کنار دانش‌آموزان ایرانی اقدامی بی‌بدیل است

احمد محمدی فر مدیر کل اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور در گفتگو با خبرنگار حوزه افغانستان گروه تحریریه سایت جوان، با بیان اینکه شرکت های بین المللی همواره خدمات جمهوری اسلامی یران به پناهندگان را ستوده و آن را بی نظیر عنوان کرده اند، اظهارداشت: پایتخت کشور عزیزمان ایران از نظر حجم اتباع خارجی نسبت به سایر استان ها از موقعیت خاص ای برخوردار هست. لذا کارها خاص فرهنگی و ساماندهی جهت بهسازی اردوگاه عسگرآباد با تکیه بر نگاهی بشر دوستانه در پایتخت کشور عزیزمان ایران انجام شده است است.

عبارات مهم : ایران
مدیرکل اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور با تأکید بر اینکه حمایت از اتباعی که زیاد از اقشار ضعیف هستند و به جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران پناه آوردند از نکات ارزنده و مثبت مدیریتی است که در اداره اتباع استانداری پایتخت کشور عزیزمان ایران وجود دارد، گفت: سیاستگذاری ها جهت حمایت از پناهندگان در کارگروه های فرعی زیر مجموعه کمیته دائمی پناهندگان در استان ها تعریف شده است است و این سیاست گذاری ها در دبیرخانه کمیسیون جهت قانونی شدن و حمایت تصویب می شوند.

محمدی فر اضافه کرد: سیاست گذاری ها در جهت عدم تشویق حضور اتباع غیرمجاز مصوب می شود و ما عنوان قانونمندسازی حضور اتباع در کشور را در دستور کار داریم و دفتر اتباع استانداری در حقیقت بر این عنوان پا فشاری می کند تا هیچ دستگاهی اقداماتی خارج از اصول اتخاذ نکنند.

وی با اشاره به خدمات رسانی مطلوبی که در اردوگاه ها به اتباع خارجه ارایه می شود تصریح کرد: اردوگاه مکانی جهت تعیین وظیفه پناه جویان است و نگاه مسئولان در این بخش نیز بر همین اساس است و تکریم انسان و احترام به انسان ها براساس دین اسلام در دستور کار است.

محمدی فر با بیان اینکه در ارایه خدمات فرهنگی به اتباع خارجه حمایت های بین المللی نیز داریم گفت: جهت ساماندهی اتباع غیرمجاز که زیاد آنها در استان پایتخت کشور عزیزمان ایران حضور دارند طرحی با همکاری دستگاه های متفاوت جهت ساماندهی آنان در دستور کار داریم.

مدیرکل امور اتباع وزارت کشور با اشاره به اقداماتی که در جهت اجرای فرمان مقام معظم رهبری اتخاذ شده است است عنوان کرد: در حوزه کارها بشر دوستانه جهت پناهندگان و مهاجرین در اقدامی بی بدیل، 77 هزار دانش آموز از خانواده های اتباع غیرمجاز در مدارس کشور عضویت شده است اند و 360 هزار دانش آموز افغان در کنار دانش آموزان ایرانی در حال تحصیل هستند.

وی در مورد بیمه اتباع خارجه در کشور عنوان کرد: با استفاده از فرانشیزهای دولتی و کمک های بین المللی توانسته ایم تقریبا همه مهاجرین را تحت پوشش بیمه قرار دهیم. به طوری که 120 هزار نفر از افراد آسیب پذیر تحت حمایت های خاص قرار دارند و همه اتباع بیگانه در کشور عزیزمان ایران صرف نظر از اینکه مجاز باشند یا غیر مجاز تحت پوشش خدمات مواظبت های اولیه بهداشت و پیشگیری قرار دارند در منزل های بهداشت مشابه یک ایرانی خدماتی مثل واکسیناسیون از مراقبتهای مادران و نوزادان برخوردار هستند.

محمدی فر ادامه داد: از دیگر کارها انجام شده است خدمات اتباع خارجه این است که حدود 18 هزار دانشجو در مقاطع متفاوت در حال تحصیل در دانشگاه های کشور هستند و حدود 40 هزار فارغ التحصیل و دانش آموخته آموزشهای عالی و تکمیلی از اتباع بیگانه در کشور هستند.

مدیرکل امور اتباع بیگانه وزارت کشور حمایت های معیشتی، لغو دریافت شهریه از اتباع و پناهندگان جهت تحصیل فرزندانشان و ارایه خدمات فرهنگی و ورزشی را از دیگر خدماتی برشمرد که از سوی کشور به پناهندگان و اتباع بیگانه ارایه می شود و نظیر آن در هیچ جای دنیا دیده نشده است.

انتهای پیام/

برای اطلاع از آخرین اخبار افغانستان به کانال تلگرامی ما بپیوندید

واژه های کلیدی: ایران | ایرانی | احمد محمدی فر | اداره اتباع و مهاجرین کشور | دانش آمورانافغانستانی | باشگاه خبرنگاران | افغانستان |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog