بافت مشاهده نیم صفحه نخست روزنامه روزنامه استانی

بافت: مشاهده نیم صفحه نخست روزنامه روزنامه استانی پخش زنده مناظره انتخاباتی رشد اقتصادی سال 95

گت بلاگز بین‌الملل امارات اشغالگر است / رئیس جمهور فراری یمن

رئیس جمهور فراری یمن در دیدار با ولیعهد ابوظبی، امارات را کشور اشغالگر یمن نامیده هست.

امارات اشغالگر است / رئیس جمهور فراری یمن

به گزارش گروه بین الملل گروه تحریریه سایت جوان به نقل از العالم ، پایگاه انگلیسی «میدل ایست آی» نوشت: عبدربه منصور هادی مدیر جمهور فراری یمن، به ولیعهد ابوظبی گفته است که امارات به جای برخورد با یمن به عنوان نیروی آزادسازی، به عنوان قدرت اشغالگر با یمن برخورد می کند.
یک منبع نزدیک به منصورهادی به پایگاه «میدل ایست آی» گفت: این رویارویی خشمگین میان منصور هادی و محمد بن زاید در سفر هادی به شهر ابوظبی اتفاق افتاد.

عبارات مهم : ابوظبی

براساس این گزارش، منصور هادی جهت گفت و گو با بن زاید و تلاش جهت کاستن از اختلافات فیمابین راجع به سلطه بر فرودگاه عدن – که مرکز مهمی جهت حمایت مالی و پشتیبانی امارات و شخص هادی به شمار می رود – به ابوظبی رفت.
گزارش پایگاه یاد شده است حاکی از آن است که این دیدار ده دقیقه ای آخرهای فوریه گذشته و در اتاقی جانبی درکاخ و نه در اتاق های مخصوص استقبال از مهمانان رسمی برگزار شد و رد و بدل شدن اتهامات متقابل باعث شد که این دیدار، بیش از ده دقیقه به طول نینجامد.
هادی هنگام ورود به ابوظبی با استقبال آن چنانی مواجه نشد و به جای ولیعهد یا وزیر خارجه، مدیر شرکت اطلاعات امارات به استقبال وی آمد. منصور هادی پیشتر دو نفر از بااهمیت ترین مهره های سیاسی امارات در یمن را برکنار کرده بود.
هانی بن بریک فرمانده نیروهای کمربند امنیتی در عدن که از بااهمیت ترین هم پیمانان ابوظبی درجنوب بود و سمت وزیر مشاور را داشت و هادی بدون ذکر علت، وی را جهت بازجویی فرستاد.
هادی همچنین عیدروس الزبیدی را از سمت استاندار عدن پایتخت موقت یمن برکنار و عبدالعزیز المفلحی را به جای وی منصوب کرد.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: ابوظبی | امارات | استقبال | منصور هادی | بین الملل | یمن | امارات | منصور هادی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog